Staro ratno ministarstvo (Altes Kriegsministerium)
Prostorno i vremenski, izgradnja zgrade carskog ratnog ministarstva „k. u. k. Reichskriegsministerial” označila je završetak građevinskih radova na Ringštrase. Sagrađena pre rata i u slučaju rata, preživela je dva svetska rata. Društvene, kulturne i političke promene su ga oblikovale i iz njega proizišle.
Nekadašnje Ministarstvo rata, današnja zgrada vlade na Štubenringu (Stubenring), prostire se na površini od 13.815 m², obuhvata devet dvorišta, zapošljavalo je 238 kompanija i gradilo se skoro četiri godine. Car Franc Jozef I ga je 8. juna 1913. godine predao na korišćenje na svečanoj ceremoniji otvaranja.
Arhitektura: Ova građevina impresionira svojim monumentalnim neoklasicističkim arhitektonskim stilom. Posebno su vredne pažnje veličanstvene fasade i impozantan ulazni hol, koji je okružen dvema velikim statuama atlasa koji nose globus. Oni simbolizuju vojnu moć i odgovornost ministarstva.


1. Spomenik Radeckom
Spomenik ispred kuće koji prikazuje Johana Jozefa Vencela Grafa Radeckog kao konjanika, uključen je u ukupnu vizuelnu koncepciju tokom planiranja i (1766-1858) Ovu skulpturu je 1892. godine izradio akademski profesor Kaspar fon Zumbuš. Radecki je bio feldmaršal, boemski plemić i verovatno najznačajniji vojskovođa u Austriji u prvoj polovini 19. veka.
Zanimljiv detalj o Radeckom tiče se njegove izdržljivosti. Čak i kada je bio u svojim 80-im i dalje je vodio vojne operacije i bio je poznat po svojoj disciplini i izuzetnoj energiji. Kažu da se svakodnevno kupao u hladnim kupatilima, čak i zimi, da bi bio u formi!
Čuveni "Radecki marš" Johana Štrausa (oca) komponovan je u njegovu čast i ostaje važan deo austrijske vojne tradicije i Novogodišnjeg koncerta Bečke filharmonije.
2. Glave vojnika
Veoma zapažena karakteristika na fasadi Ministarstva rata su glave vojnika oko zgrade. To su takozvane kamene glave koje je Vilhelm Hejda pogubio 1911-1912 pod motom „Osvajač“. Glave vojnika nisu personifikovane figure, već su namenjene da predstavljaju raznovrsnost uniformi, a time i potenciju k.u.k. carstva.
3. Dvostruki orao
Posebno važna je figura teška 40 tona sa rasponom krila od 15 metara, koja simbolizuje oružanu moć dunavske monarhije. Natpis ispod orla daje informacije o njegovom tvorcu i godini nastanka skulpture.
.
Poštanska štedionica (Postsparkasse)
Štedionica na Ringštrase se smatra jednom od najvažnijih građevina bečkog modernizma. Arhitekta Oto Vagner je kao niko drugi oblikovao imidž austrijske prestonice i sagradio njenu najmoderniju i najznačajniju zgradu, Postsparkasse.
Stil Ota Vagnera izgleda dosledno moderan i funkcionalan, naročito u poređenju sa drugim objektima iz ovog perioda, kao na primer staro Ministarstvo rata. Fasada štedionice je obložena granitnim i mermernim pločama otpornim na vremenske uticaje, a nerđajući aluminijum – što je bila novina u to vreme – koristi se kako iznutra tako i spolja: na primer, za ograde i ukrasne figure na krovu, za okove za vrata... Ceo dizajn enterijera je takođe dizajnirao Otto Vagner - visoko estetski u svakom detalju.


Istorijska sala za ulaznice je arhitektonski vrhunac i sada je ponovo otvorena za javnost. Godine 2022. Univerzitet primenjenih umetnosti uselio se u Postsparkasse, tokom čega je blagajna postala izložbena sala i kafić u kojem posetioci mogu da uživaju u jedinstvenom ambijentu.